gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 92  
»Bugün 3593  
»Toplam 5086536  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.236.145.124
» Bu sitemizi ziyaretiniz

Okullar tatile giderken, Aybüke öğretmen…

Hüseyin SİNASİ

14 Haziran 2017, 12:42

Hüseyin SİNASİ

             

 

İyisiyle, kötüsüyle, sevinçleri ve acıları ile bir öğretim yılı daha bitti. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü, milyonlarca öğrencinin karnelerini almasıyla sona erdi. Karnelerini alan öğrencilerin sevinenleri ve üzülenleri oldu. Okullarda karnelerin dağıtılması anne ve babaları, öğrenci velilerini de yakından ilgilendirir. Çünkü çocuklarının başarısı veya başarısızlığı onları da mutlu eder veya üzer. Hiçbir anne baba çocuğunun başarısız olmasını istemez, onun için her türlü cefaya, fedakârlığa katlanır. Öğrencilerimize ve onların başarısı için çaba harcayan öğretmenleri, eğitim çalışanlarını ve ailelerini başarılardan dolayı kutlarız.

 

9 Haziran 2017 Cuma günü karne alanlardan biri de Batman’ın Kozluk İlçesi Bekirhan Beldesinde görev yapan olan Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimizdi. Batman- Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, çok sevdiği öğrencilerinin karnelerini verdikten sonra evine dönerken, Pkk’lı hain teröristlerin saldırısı sonucu şehitlik mertebesine ulaştı.

 

Aybüke 23 yaşında büyük idealleri olan genç bir öğretmenimizdi. Geçen yıl Ekim ayında öğretmen atama sonuçları belli olurken, sosyal medyada  “Öğretmen oldum ben” paylaşımı, öğretmen olmayı, atanmayı bekleyen yüz binlerce gencin, ruh halinin anlatması bakımından çok önemli bir ifadedir. Bu kısacık bir paylaşım ile milyonlarca gencin duygu ve düşüncelerine tercüman olmuştu. Zira okullarını bitirmiş, sınavlara katılmış milyonlarca gencimiz, öğretmen olmak, memur olmak, iş, güç ve aş sahibi olmak istiyor.

 

Ülkenin birlik ve beraberliği, milletin huzur ve mutluluğu için canını, kanını feda etmekten kaçınmayan, şehitlik, gazilik gibi ulvi makamlara ulaşan;  askerlerimiz, polislerimiz ve tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyoruz. Hakkâri’de, Şırnak’ta, Bitlis’te, Van’da, Doğunun, Güneydoğunun kuş uçmaz, kervan geçmez dağlarında, vadilerinde; vatan, millet, devlet bölünmesin, bayrak inmesin diye en zorlu şartlarda görev yapan, uyku yüzü görmeyen kahramanlara millet olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Şenay Aybüke öğretmenimizin şahsında şehitlik mertebesine ulaşanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Mekânları cennet, ruhları şad olsun. Ailelerine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Her türlü terör ve destekçilerinie lanetler olsun.

 

Okulların tatile girmesi ve öğretmenlik mesleğinin içinde bulunduğu sıkıntıları ve çözüm yollarını ele almak ve bu konuda başarıya ulaşmış ülkelerden söz etmek isterdik. İskandinav ülkelerinden, Norveç, İsveç, Finlandiya örneklerini irdelemek, Uzakdoğu ülkelerindeki mucizevî gelişmelerinden söz etmek, Japonya, Güney Kore ve Çin’den, daha güneyde Avurturalya’dan, Yeni Zellanda’dan konuşma yazmak isterdik. Ancak Şenay Aybüke Yalçın gibi, Neşe Alten gibi cefakâr ve fedakâr, öğretmenlerimizin, memurlarımızın can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğu, terör kurban gittiği bir ortamda ne yazsak, ne söylesek boş. Onun için söz de, irade de halkımızın, devlet yöneticilerinin, kahraman askerimizin ve polislerimizin sarsılmaz inancı ve cesaretinde.  

 

 

Bu haber 438 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Anamur’da seçimi kim kazanır?16 Mart 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Gazete Anamur