gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 67  
»Bugün 3636  
»Toplam 5086579  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.236.145.124
» Bu sitemizi ziyaretiniz

AŞK'IN KATİLİ

Gülsen BİRDAL

01 Aralık 2012, 14:16

Gülsen BİRDAL

Aşk deyince tüm akan sular duruyor. 

 

Aşk baş döndürüyor, aşk karın doyuruyor, aşk katil ediyor, aşk havalara uçuruyor, aşk dünyayı durduruyor, aşk gözü kör ediyor, aşk insanı mahvediyor, aşk süründürüyor, aşk yola getiriyor, aşk yoldan çıkartıyor, aşk gözlerinin içini parlatıyor, aşk gözlerinin ferini götürüyor. Aşk kişiyi maymuna çeviriyor, aşk insanı insan yapıyor.  Aşk beyni durduruyor, aşk beyni çalıştırıyor. Vs.vs.vs…

 

Yıllar boyu AŞK için bir sürü şey söylenmiş ve hala daha bir sürü şeyler söylenmeye devam ediyor.

 

Ah aşık olsam, görünce aşık oldum, aşk benden geçti çok aşık, aşık olmak istiyorum…

 

Hiç kimse düşünemiyorum ki AŞK sözcüğü dilinden hiç çıkmamış veya aklından geçmemiş. Annelerimiz Ninelerimiz bile bu aşk nedir diye kendi kendilerine mutlaka sorgulamışlardır.

 

Şimdi bendeniz de Aşka dair kendi hayatım veya çevremdeki gözlediğim, topladığım verileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

1.

Aşka teslim olun, kişiye değil. Kişiye teslim ile aşkınızı öldürürsünüz, kişiliğinizi sonlandırırsınız. Sadece gönlü  hoş olsun diye, karşınızdaki mutlu olsun diye Aşık olduğunuz insanın, her dediğini yaptığınızda sizi daha mı çok sevecek sanıyorsunuz?  Yok yok kendinizi kandırırsınız.  Size saygı duyuyorsa, kişiliğinizi takdir ediyorsa zaten sevecektir.

 

2.

Aşk gizem ister, mahremiyet ister. Kalbinizi sorgusuz sualsiz açtığınızda, benim her şeyimi bilmeli dediğinizde kaybediyorsunuz. Sizin sırlarınız sonra karşı tarafın mermi toplarına dönüşebilir. Senin yaşamın sana onun yaşamı ona kalmalı.  Bence her insanın özel alanları olabilmeli.  Birey olma hakkı diye bir şey var  bunu unutmayın.

 

3.

Sevgilinizin geçmişini sorgulayıp, yargılama hatasına düşmeyin. Sizden önceki yaşadıkları ona ait.  Pişman olmasını beklemek yerine size olan sadakatine, verdiği değere bakın, sözünü tutup tutmasıyla ilgilenin. Böyle davranmaz iseniz devamlı yalanlar zinciri bir birini kovalayacaktır.

 

4.

Âşık olduğunuz kişinin işi onun yaşamının bir parçasıdır. Başkaları ile kıyaslamak, maaşını küçümsemek veya şaşırmak yerine her an her şeyin değişebileceğini bilerek hareket edin. İki katı da kazanabilir, yarıya da düşebilir. İşine saygı duymak, başarılarını takdir edip cesaretlendirmek, yanında olduğunuzu hissettirmek mutluluğunuzu artırır.

 

5.

Bir biriniz için en iyi arkadaş olmalısınız ama TEK arkadaş olma çabasında olmayın. Sosyal çevrelerinize saygı duymalısınız.  Farklı hobiler, farklı arkadaş çevreleri sizi tek düze yaşamın sıkıntılarından arındırır.

 

6.

Yetişme tarzlarınız, eğitimleriniz, aile çevreleriniz, farklıdır. Aynı evde büyümediğinize göre, onun sizin bir ikinizmiş gibi davranmasını beklemeyin. Sen ona, o sana farklı kültürlerden bir şeyler öğretmeli, beğeni ve isteklerinizle yeni ufuklar açabilmelisiniz.

 

7.

Her insanın farklı zaafları vardır. Kimisinin kumara, kimisinin uykuya, kimisinin aşırı çalışmaya, kimisinin paraya, kimisinin içkiye, kimisinin sekse, kimisinin giyime, kimisinin gezmeye, bu zaaflar maddi-manevi-duygusal olarak farklılıklar gösterir.  Karşınızdaki kişinin zaafı sizi sıkıntıya sokmayacak, zarar vermeyecek şekilde değilse, bu konu çok önemli hüsrana uğrayabilir, büyük üzüntüler yaşayabilirsiniz. Çünkü bunlar kişilik parçalarıdır. Aşkın düşmanı olan tavırları tolere edemeyecekseniz, AŞKIN KATİLİ ile yan yana durmayın.

 

8.

Ayrıca  son olarak söylemek istediğim, çok önemli olarak gördüğüm bir konu da, insanların başkalarının yanında tartışmaları, birilerinin yanında küçük düşürmeye çalışmaları, karşınızdakini küçümser onu SALAK  gibi aşağılamak isterseniz, o sizin bir seçiminiz olduğu için SALAK  asıl sizsiniz unutmayın.  Anlaşmazlıklarınızı yalnız iken çözmeye çalışmalısınız.

 

9.

Aşkınıza saygı duymak, sevgilinize, eşinize, aile fertlerinize, çevrenizdeki insanlara  saygı duymak  kendinize saygı duymak sizi yüceltir. Saygın biri olmak istiyorsanız saygıyı hayatınızdan hiç çıkartmayın derim.

 

SEVGİLERİMLE…

 

Gülsen BİRDAL

Bu haber 1577 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Anamur’da seçimi kim kazanır?16 Mart 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Gazete Anamur