gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 59  
»Bugün 3676  
»Toplam 5082636  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.228.42.25
» Bu sitemizi ziyaretiniz

ZİHNİYET VE KİMLİK ŞAŞKINLIĞI

Misafir Kalem

11 Nisan 2017, 00:10

Misafir Kalem

                    ZİHNİYET VE KİMLİK ŞAŞKINLIĞI

 

Millet diyorlar, İslam milleti diyorlar, İbrahim milleti diyorlar. Her toplum, her etnik grup kendi kimliğini söylerken bir kesim ısrarla kimliğini söylemiyor.

 

Anadolu’da bin yıldır oluşan kimlik parçalanıyor. Türk Milleti’ni oluşturan kardeşçe yaşayan etnik topluluklar birer birer ayrıştırılıyor. Türkiyelilik kavramı ile Türk Milleti’nin ortak dokusu altüst ediliyor. İngilterelilik, Fransalılık, Almanyalılık oralarda konuşuluyor mu?

 

Kimliksiz kişiliksiz, kanı ve zihni bozuk tiplerin etkili ve yetkili konuma getirildiği Türkiye’de kardeşlik köprüleri yüz yıl sonra bir kez daha parçalanmak isteniyor.

 

Osmanlının son döneminde Tanzimat ve Islahat fermanları ile halkların etnik damarları öne çıkarılmış, Balkan ve Ortadoğu halkları ayrıştırılmıştı. Şimdi de sahte İslamcı fasık kimliğe sahip tipler, liboşlar, kökeni belirsizler ihanet çalışmaları içindedir.

 

Bütün etnik kimlikleri birleştiren Ortak Türk Kimliği yok edilmek isteniyor.

 

Bu kimlik; ortak vatan, ortak tarih, ortak sanat sevinçler, ortak üzüntüler ortak gelecek kimliğidir. Bu vatanda yaşayan Türklerin, Yahudilerin, Ermenilerin, Rumların, Gürcülerin, Zazaların Kırmançların, Boşnakların, Arapların, Çerkezlerin, Abazaların, Romanların oluşturduğu kimliktir. Bu kimlik Türk Milleti kimliğidir.

 

Milletimiz diyorlar. Peki, hangi millet bu? Gerçek kimliklerini İslam dini ile örttükleri için soysuzlar, kimliksizler zihin kirlenmesi yaratıyorlar. İnsanların ortak değerleri yerine ayrı olan konuların öne çıkmasına neden oluyorlar.

 

Birleştiren tek şeyin din olduğunu söylüyorlar. Ama o din’i de din olmaktan çıkaran icraatlarda bulunuyorlar. Türkiye’de, Libya’da, Suriye’de, Mısır’da, Yemen’de, Bahreyn’de Somali’de, Afganistan’da, Irak’ta, yandaş Müslüman karşı Müslüman ayrımı yapıyorlar.

 

Yahudilere, Hıristiyanlara, Ermenilere, Rumlara da aynısını yapıyorlar, yandaş olan karşı olanlar ayrımı yapıyorlar. Ruhlarında fesatlık var. Fitne bunların beslenme kaynağıdır.

 

İslamcı ya da liberal kimlik altında gizledikleri, içlerinde barındırdıkları kinlerini, demokratlık, özgürlük kamuflajı altında kusuyorlar.

 

Amaç, hedef ve oyun; Bin yıldır oluşmuş ortak din, ortak tarih, ortak vatan, ortak kültür değerler bütünlüğünü parçalamak, üniter devlet yapısını değiştirmek içindir.

 

Oyun karanlık odalarda kirli ve lekeli zihinleri ile planladıklarını bu millete hazmettirmektir.

 

Türk Milleti bu oyuna düşecek mi düşmeyecek mi? Diye endişe etmeye gerek yok. Türk Milleti tarih boyunca benzeri ihanetleri bertaraf etmiştir.

 

Bakın; konuşmalara, yazılanlara çizilenlere, batılı hayalperestlere. Ne diyorlar, ne yazıyorlar ne karar alıyorlar? Açık değil mi?

 

Biz her zaman, her kesimi uyarıyoruz ve diyoruz ki;

 

Zihinleri işgal edilmiş bir ülkeyi çelişkili nutuklarla, ayakta tutamazsınız. Zihinsel işgale karşı tedbir almak da her duyarlı insanın temel görevidir.

 

Elbette bu görev, esas olarak siyasi iktidara aittir. Medya ve yargı da işgal edilmişse, kim, nasıl ne şekilde alacaktır?

 

Bugün bu ülke sevdalıları, asimetrik bir psikolojik harekâta maruz kalmıştır. Kendisini mi savunsun, yoksa dayanağı olan halkın zihninin işgaline mi dirensin?

 

Halkın önemli bir bölümünün zihni işgal edilmişse, kendi ülkesinin bayrağına karşı çıkanlarla, bayrağı gönderde tutmak isteyenler arasında çatışma çıkar!

 

Aydınların görevi, her ülke aydının görevi ne ise odur. Zihni işgal edilmiş olan bu ülke çocuklarını, çarpık din ve çıkar esaretinden kurtarmak herkesin görevidir.

 

İnsanları, uyandırma, bilgilendirme ve aydınlatmada herkes sorumludur.

 

Makyavel “Türkleri dışarıdan işgal etmeye kalkmayın, yenemezsiniz. Fakat bir defa içeriden ele geçirdiniz mi her şeyi kabul ettirebilirsiniz!” diyordu!

 

Demokrasi, özgürlükler, dini ve etnik kimlikler kullanılarak vatandaşların bir kısmının zihinleri işgal edilmiştir.

 

Yapılması gereken; karanlık odalarca ve yabancı istihbarat servisleri tarafından yetiştirilip unvan sahibi kılınan ve önemli makamlara getirildikten sonra Türkiye aleyhine çalışan kozaları, gerçek kimlikleriyle ortaya çıkarmak ve halka bunları tanıtmaktan geçmektedir.

 

Bu yapılırsa, zihinleri işgal edilmiş olanlara da şok tedavisi uygulanmış olur!

 

GÜNÜN SÖZÜ: Temeli sağlam olan bina yıkılmaz bilgili insan ise sarsılmaz.

 

Nurullah AYDIN

na741954@gmail.com

10 Nisan 2017-ANKARA

Bu haber 582 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Anamur’da seçimi kim kazanır?16 Mart 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Gazete Anamur