gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 69  
»Bugün 3686  
»Toplam 5082646  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.228.42.25
» Bu sitemizi ziyaretiniz

IRAK TÜRKLERİNİN ACISI

Misafir Kalem

23 Temmuz 2014, 01:01

Misafir Kalem

                  IRAK TÜRKLERİNİN ACISI

 

Irak Türklerinin Eski dönemin acısı, yeni dönemde daha artmaktadır.

 

Irak Türkleri tüm bu baskı, acılara rağmen kendilerini koruyarak, milli mücadelelerini kanlarıyla sürdürmektedirler.

 

 Irak'ın dikta rejimi Saddam Hüseyin döneminde yaşamış oldukları acı olaylar baskılar günümüzde devam etmekle, sinsi baskı ve asimilasyon politikalarına karşı şehit olana kadar direnerek, uzun yıllardan beri yapılan tüm saldırı ve yok etme acımasız politika operasyonlarına karşı milli direnişini sürdürmek üzere canını adak vermekle, yurdunu, yerini topraklarını düşmanlara bırakmayarak savunmaktadır.

 

Barzani'nin Peşmergelerinin saldırısı Kerkük, Tuzhurmat ile birçok topraklarımızı işgal edilerek ve TÜRKMENELİNDE Soykırım, katliamlara destek veren küresel güçlerin amacı Irak Türklerini ana yurt topraklarından uzaklaştırmaktır.

 

Yurtlarını ellerinden almaktır.

 

Bu gün Irak Türklerine karşı yapılmakta olan zulmü, katliamı, saldırı asimilasyon politikayı uluslararası arenada dile getirmeliyiz, bu alanda lobiler kurarak, Türkmen soydaşlarımıza Türkiye, Türk dünyası sahip çıkması gerekmektedir.

 

Filistin, Gazze, Mısır, söz konusu olunca Türkiye her türlü yardıma koşmaya koşar ama konu Müslüman Irak Türkleri konusu olunca duyarsızlık destek, ses verilmeyerek Türkleri kendi kadarına bırakırlar, bir süredir, yalnız kalan Irak Türklerinin çığlıklarına neden hiçbir kimse ses vermiyor!

 

Kulaklar duymaz, gözleri görmez hale gelmeye başlar.

 

Gönümüzde Peşmergelerle Kerkük işgal içinde. Kerkük’te yapılan, sistemli bir bezdirme yok etme sindirme göçe zorlama politikasıdır.

 

Kerkük'ten Türk varlığını silmek yok etmektedirler, tek amaçları budur Türkiye ve Türk dünyasından hiçbir ses yoktur.

 

Ne yapacaklarında bilmemekteyiz, bizlerse yok olmaya doğru gitmekteyiz.

 

Irak yönetimi Irak Türklerine karşı asilime politikasını her acısıyla günümüze kadar uygulamakla, İnsan hakları, BM Uluslararası platformlarda her zaman görmezlikten gelinerek Irak başına gelen ve bu günde Irak Türklerinin can, mal güvenliği, huzuru yaşamları, ne kadar önemli olmakla, Türk dünyası ve Türkiye Cumhuriyeti içinde hem ahlaki hem de politik alanda önemlidir büyük bir sorumluluktur.

 

Irak Türklerinin milli davalarını, haklı mücadelelerini ve yaşamakta oldukları baskı, acı, işkence dolu günlerini tüm dünya milletlerine insan hakları, BM uluslararası gündeme taşımak Büyük Türk milletimizin kutsal bir görevidir ve boynunun borcudur.

 

Irak Merkezi Hükümeti günümüzde Irak Türklerine karşı uygulanan katliamlar, ve soykırıma, yaşamış oldukları acı olayların ve birçok Irak Türklerinin İŞID ve Peşmeğelerin işgali altında olan TELAFER, Beşir, gibi köylerimiz, Kerkük, Erbil, Musul şehirlerimiz, Tazehırmatu, Tuzhurmatu ilçelerimiz  birçok yerlerimiz Bayat köylerimiz, Hanekın Diyala velayetinde olan topraklarımız, bir an önce kurtarmalı, her bir türlü güçlerin oradan geçilmesi gerekmektedir, artık bu olaylardan Irak hükümeti sorumludur, bir an önce Irak Türklerinin güvenliği korumak Irak ordusunu bu Türkmen bölgelere göndermelidir.

 

 Artık Merkezi Irak hükümeti silahıyla, tank, topuyla,  uçağıyla ordusuyla aylar oldu bu yaşanan vahşete seyirci, sesiz kalmamalıdır ve acı durumlara karşı acil olarak önlem alınarak, kurtarıcı planlarını gündeme geçirmelidir.

 

Olabilecek diğer yandan Türkmen bölgelerinde baş gösteren hain saldırılara karşı engel olmalıdırlar, Öte yanda Irak resmi yönetimi Türkmen milleti için belirli ve güvenli bir bölge oluşturmakla ve bölgelerini işgal eden çeteleri, kıyıcıları bir an önce çıkarmalı ve Türkmen bölgelerine topraklarına milletin dönmesini sağlamalıdır.

 

Türkmenlerin güvenli yerlerde yaşamaları, suikast, patlamalardan, kaçırma, öldürülmelerden bir an önce bu bölgelerini Irak Hükümeti tarafından korunması da Irak Ordusu'na bağlı Türkmen askerleri, polisleri her türlü silahlara devlet tarafından sahip olmaları gerekmektedir.

 

Ve güvenliklerinin sağlaması için birçok girişmeler yapılmalıdır.

 

                       Sadun KÖPRÜLÜ

 

         (Not:Yazarın Sitemize Gönderdiği Son Yazıları-Elimizde 3 yazısı daha bulunmaktadır. Sadun KÖPRÜLÜ Türkmen-Sad Başkanı iken iki gün önce geçirdiği bir kalp kırizi sonunda vefat etti. Allah Rahmet Eylesin.)

Bu haber 1322 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Anamur’da seçimi kim kazanır?16 Mart 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Gazete Anamur