gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 36  
»Bugün 880  
»Toplam 5194111  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.91.121.255
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Kredi Kartında Deniz Bitti, Tüketici Kredisi Koşar Adım

Kredi Kartında Deniz Bitti, Tüketici Kredisi Koşar Adım

Tarih 11 Haziran 2016, 22:53 Editör

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; "kredi kartında gidecek yer kalmadı, tüketici nakit krediye yöneldi" dedi.

         “Kredi Kartında Deniz Bitti, Tüketici Kredisi Koşar Adım…”

 

Türkiye Bankalar Birliği’nin 2016/Nisan dönemi, negatif nitelikli bireysel kredi ve kredi kartı verilerini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “kredi kartında gidecek yer kalmadı, tüketici nakit krediye yöneldi” dedi.

 

 

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

 

“Türkiye Bankalar Birliği’nin negatif nitelikli bireysel kredi ve kredi kartı kullanımına ilişkin 2016/Nisan verilerine göre; bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe dü-şenlerin sayısında yüzde on artış, bireysel kredi kartı borcu nedeniyle yasal takibe düşenlerin sayısında yüzde sekiz azalma kaydedilmiştir.

 

Bireysel kredi kullananlarının hemen hemen tamamı, aynı zamanda bireysel kredi kartı kullanıcısıdır. Bu nedenle bireysel kredi borcunu ödemeyenlerin sayısındaki artış nedeniyle, kredi kartı borcunu ödemeyenlerin sayısında azalmayı olumlu olarak değerlendirmek olanağı bulunmamaktadır.

 

Bu veri; tüketicilerin kredi kartlarının limitlerini doldurdukları, kart borcunun bir tak-vim yılı içinde birkaç kez ödenmemiş olması nedeniyle nakit çekimi ve alışveriş işlemlerine kapatılan kartların borçlarının ödenmesi ve yaşamsal gereksinimlerini karşılamak için bankalardan nakit bireysel kredi kullanımına yöneldikleri ve maalesef kredi borçlarının da ödenemediğini ortaya koymaktadır.

 

Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) 2011 yılından bu yana banka borçlarındaki artışa dikkat çekmektedir. Son açıklanan veriler, hane halkı borç stokunun çevrilemez bir seviyeye gelmek üzere olduğu sinyalini vermektedir. Bu seviyeye gelinmesi durumunda, finans sektörü başta olmak üzere tüm ekonomik sistem ve zaten tehdit al-tında bulunan toplumsal barış ve huzur olumsuz etkilenecektir.”

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EKONOMİ

Ayıplı Mal ve Onarım Süresini Aşma

Ayıplı Mal ve Onarım Süresini Aşma KazaMağdurDer Gn. Bşk. Ali Körükçü; "Tüketiciler ayıplı ürün ve hizmetler karşısında hemen ilgili firmaya müracaat ...

TÜRK BÜRO-SEN'DEN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

TÜRK BÜRO-SEN'DEN ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ Türk Büro-Sen Mersin Şubesi Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa GÜVEN, TÜİK'in açıkladığı 2016 enflasyon...
SEÇİM SİSTEMİ İMAMOĞLU VE YAVAŞ21 Nisan 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi