gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 86  
»Bugün 2247  
»Toplam 11903944  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.215.22.151
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAYELLERİMLE OYNAMAYIN!

Atila BOZKURT

28 Eyl?l 2013, 00:20

Atila BOZKURT

            HAYELLERİMLE OYNAMAYIN!

 

Sevgili dostlar,

 

Bu yazı kişisel duygu ve düşüncelerimi ifade etmektedir.

 

Bu yazıya nereden nasıl başlayacağım inanın bende bilmiyorum. Ama bir şeyler söylemeden de susarsam kendime inandığım davama sanki ihanet edecekmişim gibi hissediyorum. Allah korusun bu zamana kadar olmadı bundan sonrada olmayacak inşallah.

 

27 Eylül günü akşam Cumhuriyet meydanında Ülkü Ocaklarının düzenlemiş olduğu Milli Duruş gecesini izlemeye gittim. Belki yanılıyorum, bekli de ben fazla idealist düşünüyorum. Ama ülkücü mutlaka idealist olmalı. Mutlaka her şeyin en güzelini yapmalı ve yaşamalı. Dostuna güven düşmanına korku vermeli. Kimseyi kırmak veya üzmek için söylemiyorum. Ancak gözle görülen bir eksiklik varsa da oda düzeltilmelimi, evet düzeltilmeli.

 

           

 

Anamur Belediyesi çok güzel bir işe imza attı. Tarihiyle övündüğümüz Mehter takımını Anamur’a kazandırdı. Emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Ancak her gecen gün biraz daha kendini geliştirip daha profesyonel olamaz mı? O mehterin gür sesi ile gönülleri daha güzel coşturamaz mı? Biliyorum, akşama kadar işte çalışan gönüllü belediye çalışanlarından oluşan bir ekip mehter takımı. Ancak ben biraz gayret edip, yeni kurslar alarak performansını artırmasını arzu ediyorum. Sadece ortaya çıkıp marş söyleme ve mehteri müzik olarak seslendirme yetmiyor. Biraz gayret gerekiyor. Sanırsam mehterde görev alanlar ve yetkililer de bunun farkında. Türkiye’de mehter takımı olan ender belediyelerden biri olması dolayısıyla Anamur Mehter takımı gururumuz olma yolunda hızla ilerlemeli ve gelişmelidir diyorum.

 

Kurulduğu tarihten bu yana bir çok siyasetçi, düşünce adamı, sanatçı, yazar tarihe mal olmuş bir çok kişinin yetişmesinde emeği olan ve hepimizin gurur kaynağı olan Ülkü Ocaklarının daha düzenli bir gece tertip etmesini bekliyordum. O Cumhuriyet meydanının inlemesi gerekmez miydi? Zaten gençler darmadağın bir durumda. Var olanda sanırsın kıtlıkta kalmış gibi. Hiç bir şey yoksa bari düzgün slogan atmayı öğretin. Çünkü o topluluğu, alanı o gençler heyecanlandıracak. Kimse mazeret filan bulmasın. Sorumlusu kimse parti, ocak her kimse herkes görevini layık olduğu şekilde yapacak yapmalı. Nasıl olacağını bilmiyorlarsa yetmişli yıllarda zor şartlarda kıt imkânlarla bu işleri yapan ağabeylerine zahmet edip sosunlar. Herhalde bir cevap alacaklardır.

 

Tümden eksiklikleri yazmanın anlamı yok. Herşeye rağmen gecemiz güzeldi. Emeği geçenlere, sanatçılarımız sayın Ali KINIK ve sayın Osman ÖZTUNÇ’a teşekkür ediyorum. Osman ÖZTUNÇ geceye renk katmayı ve meydanı gururlandırmayı başarmıştır.

 

Mevcut belediye başkanı da, aday adayları da üç hilali gönderde tutmaya söz verdiler. Buda takdire şayandır.

 

Şimdi; ta yukardan aşağıya kadar aklınıza kim geliyorsa Parti, Ocak, Belediye, yan kuruluş ön kuruluş her kimse; başkanından çaycısına kadar sorumlu kimse:

 

HAYALLERİMLE OYNAMAYIN!

 

Atilla BOZKURT

Bu haber 2855 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Katı atık payını siz de almayın…15 Nisan 2021

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

 

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Gazete Anamur