gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 37  
»Bugün 881  
»Toplam 5194112  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.91.121.255
» Bu sitemizi ziyaretiniz
ATATÜRK

ATATÜRK "AL KURTUL" POLİTİKASI TAKİP EDİYORDU

Tarih 12 Haziran 2016, 10:55 Editör

Yıl 1922 aylardan Eylül. Türk Ordusu İzmir'e girmiş; şanlı Türk bayrağı göndere çekilmiştir.

ATATÜRK “AL KURTUL” POLİTİKASI TAKİP EDİYORDU

            Yıl 1922 aylardan Eylül. Türk Ordusu İzmir’e girmiş; şanlı Türk bayrağı göndere çekilmiştir. Kurtuluş Savaşı yıllarıydı. ABD’li gazeteci Richard Eaton Atatürk’e sorar: “Kazandığınız bu zaferden sonra projeleriniz nedir? İstanbul ve Üsküdar’ı almak istediğiniz söyleniyor, doğru mudur?"

            Atatürk cevap verir: Bütün Türk toprakları kurtarılmadıkça durmayacağım.”

            Soru gelir: “ Paşa hazretleri Türk toprakları derken ne demek istiyorsunuz?"

            Cevap gayet nettir: “ Avrupa’da İstanbul’dan Meriç’e kadar Trakya; Asya’da bütün Anadolu, Musul  arazisi ve Irak’ın yarısı.” Tabii ki bu cevapları alan ABD’li gazeteci hem hayran kalır hem de şoka girer.

            Aradan üç yıl geçer: Boğazlar ve Hatay meselesini çözen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ömrü ne yazık ki Musul’u Anavatan’a katmaya yetmez.

            Bugün Musul ve Kerkük’te Türk adını bile anmıyorlar. Türk, kendi yurdunda öksüz kalmış vaziyette.

            Hani günümüzde takip edilen politika; sürtüşme, didişme, uğraşma; iç siyasete yönelik politikalar yap: cahil halkın hoşuna gidecek söylemlerde bulun. Efelen, horozlan amma; arkasını getirme. Sonuç olarak da: “Ver kurtul” politikaları sürdürülüyor ya!

            Atatürk ise: Al kurtul politikaları sürdürüyordu. Bu gerçekler neden konuşulmuyor? Atatürkçü olduğunu söyleyen CHP ile Milliyetçi olduğunu söyleyen MHP bu konuları neden gündeme taşımıyorlar?

            TBMM’ne gönderdiğimiz 550 vekilden 80’ ini saymazsak gerisi neredeler? Neden “Irkçı Kürt” siyasetinin peşine takılmış vaziyetteler? Neden Türk sözünden gocunmaktalar?

            Bu seçkin vekiller bilmiyorlar mıdır ki: “Irkçı Kürt” politikasının çıkış noktası da, varış noktası da BOP’a hizmet ve büyük oyunun gönüllü taşeronluğu ve mandacılık değil midir?

            Oyun gayet iyi oynanmakta: Işid adam öldürüyor, insanlık suçu işliyor. Batı ve ABD medyası bunları yazıyor. “Ey dünya uyuyor musun?” feryadında. Bakıyorsun PYD Kürt koridorunu açmakta bir adım daha ileri gitmiş. Kobani alınmış. Türkiye’nin “kırmızıçizgileri” ilkokul çocuğunun karalama defterine dönmüş.

            Işid “Canlı bomba” tuzaklarında. Dünya buraya yönlendiriliyor. PYD koridoru biraz daha Akdeniz’e yaklaşmakta!

            İşin sırrını anlamadınız mı? Koskoca İsrail’in, ABD’nin, Suriye’nin, Irak’ın gücünün yetmediği IŞİD’i  PKK’nın uzantısı PYD yerle bir ediyor! Yediniz mi? Afiyet olsun!

            Beyler durun hele! Bu bir emperyalist oyunudur; “Müslüman Ortadoğu halkını birbirine kırdırıyorlar.” derseniz/ yazarsanız: damganız hazır:Faşist”.

            İstiyorlar ki oynanan oyunu görme, görürsen de sesini çıkarma. Batı ve ABD gölgesinde oynana bu büyük oyunun bir parçası ol, sessiz kal.

            Yani, sakın ha: “Al kurtul’cu olma. Daima “Ver kurtul” cu ol! 15 Haziran 2014 de Işid Türk kenti Telafer’e girdi. Hiç Telafer diyeni/yazanı gördünüz, duydunuz mu? Türk ezilsin, sürülsün, perişan olsun kimsenin sesi çıkmıyor. Ama kardeşlik ve Müslümanlık deyince nedense ya KÜRT ya da FİLİSTİN akla geliyor. Neden?

            Ey öngörüsü yüce Atatürk! Sen bunun için mi, “Ne mutlu Türküm diyene!” demiştin.

            Şunu öğrendik ki: Türkün Türk’ten başka dostu yok imiş! En iyisi: “Alıp kurtulmakmış!”

            Esen kalınız.

Yorum-Analiz:  Nazım PEKER

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YORUM-ANALİZ

BİRAZ SORALIM MI?

BİRAZ SORALIM MI? Yeni bir sistem, "Partili ve tam yetkili cumhurbaşkanlığı" sistemine gireceğiz. Cumhurbaşkanının sınırsız yetkileri...

BAŞBUĞLAR ÖLÜR MÜ HİÇ

BAŞBUĞLAR ÖLÜR MÜ HİÇ Yazarımız nazım PEKER Türk'ün Başbuğ'u Alparslan Türkeş'in 4 Nisan Ölüm yıldönümünde anlamlı bir yazı ...
SEÇİM SİSTEMİ İMAMOĞLU VE YAVAŞ21 Nisan 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi