gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 17  
»Bugün 2627  
»Toplam 10210507  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 18.213.192.104
» Bu sitemizi ziyaretiniz
ÜLKÜCÜLER KOLAYI BAŞARDI SIRA ZORU BAŞARMAKTA

ÜLKÜCÜLER KOLAYI BAŞARDI SIRA ZORU BAŞARMAKTA

Tarih 24 Haziran 2016, 17:59 Editör

MHP ve ülkücü irade, 19 Haziran da büyük bir olgunlukla yapılması gerekeni yaptı. Tüzüğünün 13 maddesini değiştirdi. İhraç edilenlere iadeyi itibarlarını verdi. Disiplin suçlarını yok saydı.

               ÜLKÜCÜLER KOLAYI BAŞARDI SIRA ZORU BAŞARMAKTA

            MHP ve ülkücü irade, 19 Haziran da büyük bir olgunlukla yapılması gerekeni yaptı. Tüzüğünün 13 maddesini değiştirdi. İhraç edilenlere iadeyi itibarlarını verdi. Disiplin suçlarını yok saydı. Seçimli Kongrenin yapılması için 10 Temmuz kararını aldı.

            Kininden, öfkesinden ve inadından vaz geçmeyen Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve ekibini de bu kongrede yok saydı.

            İş bitti mi? Hayır. Turpun büyüğü heybede!

            Bende varım diyen şimdilik altı tane değişimci adayın yanın da, Genel merkezin de (Ne yapacakları belli değil) adayı olacak.

            19 Haziran da yekvücut olan delege, eğer 10 Temmuz da parçalanır ve kendi adaylarına oy vermeye kalkışırsa; şimdilik 400 civarında olan ve 19 Hazirana katılmayan delegenin oyu: işi, bitirecek gibi görünmektedir. Zira bu 400 delege blok gibi görünmektedir.

            

            Ben olaylara MHP ve Adaylar açısından bakmıyorum. İş sadece MHP ve adaylar olsa rahatlıkla Aman canım sende!” der geçerim. Ama kazın ayağı hiç de öyle değil.

            İşin içinde ülkem ve ülkemin geleceği vardır.

            Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti dönüştürülmektedir. Laik sistemi, sosyal yapısı, eğitim, sağlık, hukuk, adalet, maliye sistemleri dönüştürülmenin eşiğine getirilmiştir. Cumhuriyet ve demokrasimiz büyük yaralar almıştır.

            İş o kadar ileri götürüldü ki. Bayrağımız, İstiklal Marşımız, idari yapımız topun ağzına getirildi.  Türk ve Türklük tartışılmakta,” Anayasa da Türk ve Türklük kavramı olmasın” a kadar geldiler.

            Eeeeeee! Söz konusu vatan olunca, gayret ve dikkat etmenin yanında fedakârlık da söz konusu oluyor.

            10 Temmuzda kim ne kadar fedakârlık yapacak göreceğiz. Kayseri, Nevşehir, Hacıbektaş, Bünyan, Develi, Niğde, Ereğli, Konya, Bozkır, Çumra, Karaman, Ermenek, Antalya, Manavgat, Serik, Mersin, Silifke, Mut, Anamur, Tarsus,  gibi yerleri dolaştım. Bir vatandaş olarak öğretmenlere, imamlara, emeklilere, işçilere, çobanlara, çiftçilere, pancar tekleyenlere, kayısı toplayanlara, domates sulayanlara, ekin biçenlere, yumurta satanlara, kahvede okey oynayanlara sordum: ilk olarak Meral AKŞENER ikinci sırada Sinan OĞAN ismini söylediler. Bilmem anlatabildim mi?

            Bu seçimi değişimciler, yüzlerinin akıyla, tereyağından kıl çeker gibi ortak akılla çözmek ve hedefine ulaştırmak zorunda ve mecburiyetindedirler. Bir aksaklık ve sakatlığa sebep olacaklar; tarih önünde sorumlu olacaklarının bilincinde olmalıdırlar.

            Maksat ülkücü iradeyi ve ülkücü kadroları MHP’nin ilkeleriyle birlikte aziz vatanın hizmetine sunmak olmalıdır. Ben- sen didişmesi, ülkücü iradeye zarar vermekle kalmaz, ülkeye ve ülkenin geleceğine ve kazanımlarına da zarar verecektir. Bu ise geleceğimizin ve torunlarımızın; Türk ve Türklüğün kaybı ve zararına olacaktır.

            Onun için MHP ve ülkücü irade. 19 Haziran da kolayı başardı. Şimdi sıra zoru başarmaya gelmiştir. Allah’ın izniyle, ortak akıl ve egolarımızın bir tarafa bırakılmasıyla 10 Temmuzda ki zoru da başaracaktır. Ülkenin şartları: Ülkücüleri buna zorlamaktadır.

            Zaman; bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın heyecanını ülkücü iradeye yaşatmanın zamanıdır. Ayrılık şeytan işidir. Birlik ise rahmettir, berekettir, kurtuluştur.

            Heyecanla 10 Temmuzu bekleyeceğim. Umarım Sayın Dr. Devlet Bahçeli’de bir önceki seçimde kayıtsız şartsız kendisine oy veren delegelerin değişim isteğine daha fazla engel olmaz: şölen içinde bir TOY yapılır. Ülkenin buna ihtiyacı vardır. Bizler; önce ÜLKEM diyen bir kültürle yetiştik.

            Görelim Mevlâ neyler, neylerse güzel eyler! Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin!

            Esen kalınız.

Analiz-Yorum: Nazım PEKER

 Eğitimci Yazar

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YORUM-ANALİZ

EN KALİTELİ PETROLE SAHİP LİBYA'DA TERÖRİSTLER LİDERİ HAFTER KİMDİR?

EN KALİTELİ PETROLE SAHİP LİBYA'DA TERÖRİSTLER LİDERİ HAFTER KİMDİR? Libya'nın doğusunda ama dünyanın en temiz/en kaliteli petrolünün bulunduğu bölgede silahlı güçlerin lideri Haft...

KİLİS VATAN ŞAİRLERİ BULUŞMASI 2019 KİTABI YAYIMLANDI

KİLİS VATAN ŞAİRLERİ BULUŞMASI 2019 KİTABI YAYIMLANDI 2019 Yılı 13-14-15 Eylül tarihlerinde Suriye sınırımızda yer alan Kilis ilimizde düzenlenen buluşmanın kitabı Kilis...
İş işten geçmeden17 Kas?m 2020

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

 

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi