gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 65  
»Bugün 4913  
»Toplam 5111847  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 107.23.176.162
» Bu sitemizi ziyaretiniz

YİNE MARAŞ

Kamil ÖZKALOĞLU

27 Mart 2012, 01:06

Kamil ÖZKALOĞLU

Rumların, AB’nin, ABD’nin ve yalaka beslemelerinin öncelikleri:

1.      Rumların enosis hayallerinin önünde en büyük engel olan ve emperyalizmin, Rusya’nın, hatta Çin Halk Cumhuriyeti’nin ve Hıristiyan Kulübü’nün de koşulsuz desteği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tasfiyesini sağlamaktır. Böylece işleri çok kolaylaşacak.  Kıbrıs adasının Türklerden arıtılmasını; Rumlar, Yunanlılar ve Avrupa, “Türklerin Anadolu’dan sürülmesi” ortak projelerinin tetikleyici bir parçası olarak görmektedirler. Bu nedenledir ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve dolayısıyla Kıbrıs Türklerinin ulusal değerlerine, milli kimliğine, adadaki varlığına ve geleceğine yönelik düşmanca bir saldırı sürdürülmektedir. Bu, tam bir Şovenizm örneğidir. Ne yazık ki emperyalizm, bu oyuna aramızdan da destekçi işbirlikçiler bulmakta hiç zorluk çekmiyor. Diğer yandan, Annan Planı’nın gündeme getirildiği günden beri, Türkiye’de yayın yapan AB yandaşı ve işbirlikçisi olan medya kuruluşları ve o kuruluşların AB’den görevli kalemleri de bu oyunun parçası olagelmişlerdir.

2.      Rumların İngilizlerle birlikte sahte evrak düzenleyerek zimmetlerine geçirdikleri Maraş’ı kurtarmaktır. Bu nedenle Maraş konusunu sürekli gündemde tutuyorlar. Gündemde tutuyorlar ve bu konuda Kıbrıs Türklerine baskı ve şiddet uyguluyorlar. AB işbirlikçisi olarak ciddiyetinden asla söz edilemeyecek iki basın kuruluşu (SABAH ve MİLLİYET) geçtiğimiz günlerde MARAŞ konusunu yine gündeme getirdiler. Gündeme getirirken yazdıkları senaryo da çok ilginç. Güya Sayın Erdoğan ve Sayın Gül’ün bu olaydan hiç haberleri yokmuş, her şeyi Sayın Eroğlu planlamış ve 1 Temmuz’da Rumlar AB Başkanlığını alırken biz de Maraş’ı Rumlara hediye edecekmişiz. Sayın Erdoğan ve Sayın Gül Sayın Eroğlu’nun bu teklifini hayretler içinde kalmışlar. Her şey ne kadar planlı ve düşünülmüş…

Sayın Derviş Eroğlu bu haberleri yalanladı. BRT’ye bu konuda şöyle bir açıklama yaptı: “Basında yer alan spekülatif haberler konusunda yorum yapmak istemiyorum ancak herkesin de bildiği üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ayrılmaz bir parçası olan Maraş’ta tasarrufta bulunma yetkisi devletimize aittir. Ancak müzakerelerle ilgili olabilecek, kapsamlı çözümün parçası niteliğindeki bir konuda müzakere süreci devam ederken bir adım atılması tabii ki söz konusu değildir”

Maraş konusunun gündemde olması, tartışılması Kıbrıs Türkleri açısından asla kabul edilemez. Maraş bölgesi Rumlar tarafından sahtekârlıkla ve düzmece belgelerle çalınmıştır. Ama aslında Vakıflar İdaresinin malı olduğu da kanıtlanmıştır. Bu konuda KKTC Mahkemeleri kararlar almıştır. Buna karşın, bu gerçeği bile bile, Vakıf malı Maraş mallarına devletimizin Rumlara manevi tazminat ödemesi Kıbrıs Türkleri açısından utanç vericidir.

Keşke Cumhurbaşkanımız Sayın Derviş Eroğlu da açıklamalarında Maraş’tan söz ederken Maraş’ın Rumlara verileceği izlenimi yaratan; ‘Maraş, kapsamlı çözümün parçası niteliğindedir.’ Sözlerini kullanmasa…

Maraş Türk malıdır, Türk Toprağıdır, Rumlara peşkeş çekilemez…

Bu haber 1770 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BAYAN GERDA, CDU VE BİZ21 Mart 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Gazete Anamur