gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 12  
»Bugün 45  
»Toplam 14057339  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.239.154.240
» Bu sitemizi ziyaretiniz
ERDEMLİ BELEDİYESİNDEN C VİTAMİNİ ETKİNLİĞİ

ERDEMLİ BELEDİYESİNDEN C VİTAMİNİ ETKİNLİĞİ

Tarih 06 Ocak 2016, 00:27 Editör

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, merkeze uzak mahallelerde bulunan okullara portakal dağıtımı yaptı.

ERDEMLİ BELEDİYESİNDEN C VİTAMİNİ ETKİNLİĞİ

 

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, merkeze uzak mahallelerde bulunan okullara portakal dağıtımı yaptı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği etkinlikle ilgili açıklama yapan Başkan Tollu, soğuk kış günlerinde çocuklara c vitamini takviyesi yaptıklarını söyledi. Taşıma sistemiyle eğitim veren okullarda çocuklara portakal dağıttıklarını belirten Başkan Tollu, “hem üreticiye destek oluyoruz, hem de çocuklara c vitamini takviyesi yapıyoruz” dedi.

 

 

Sahil kesiminde yetişen portakalların yüksek kesimlerde bulunan taşımacılık sistemiyle eğitim veren okullarda öğrenim gören öğrencilere ulaşmasına aracılık ettiklerini dile getiren Tollu, “hem okullarımızı ziyaret ediyoruz, hem de çocuklarımıza c vitamini hediye etmiş olduk” dedi. Yaklaşık 60 ton portakal dağıtmayı hedeflediklerini belirten Belediye ekipleri, ilk aşamada 15 ton portakalın dağıtıldığını kış boyunca dağıtıma devam edileceğini bildirdiler. Başkan Tollu’yu karlı bir havada karşılarında gören öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini sundular.

 

        

 

TOLLU: ERDEMLİ KÜLTÜREL VE SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞIYOR

 

Belediyeciliğin sadece yol, asfalt, su, altyapı gibi fiziki hizmetlerden ibaret olmadığını beyan eden Tollu, aynı zamanda sosyal ve kültürel belediyeciliğinde son derece önemli olduğunu vurguladı. Erdemli tarihinde ilk defa böylesine güçlü bir şekilde kültürel ve sosyal belediyecilik yaptıklarının altını çizen Tollu, bundan sonra daha da büyük bir şekilde bu tür belediyecilik uygulamaları ile Erdemli'yi buluşturacaklarını söyledi. Bu etkinliğinde Erdemli'de ilk defa yapıldığına dikkat çeken Tollu, "eskiden köy olarak bilinen mahallelerimizde çocukların portakal gibi bazı ürünlere rahat ulaşamadığını biliyoruz. Dolayısı ile anlamlı bir etkinlik yaptığımıza inanıyoruz. Kış düğünlerinde çocuklarımız hastalanmasın diye onlara c vitamini takviyesi yapıyoruz da diyebiliriz. Bundan sonra Erdemlimiz bu tür etkinliklerle buluşacaktır" diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

VATANDAŞLAR: RUSYA'YA MUHTAÇ DEĞİLİZ

 

Erdemli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce gerçekleştirilen etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da, konuya "Rusya bizden narenciye almazsa almasın. Onlara muhtaç değiliz; onun yerine belediyemiz sahip çıkıyor diye esprili bir yaklaşımda bulundular.

 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SAĞLIK-ÇEVRE

Sağlığı Çocuklar Anlatacak, Çocuklar Resimlerle Uyaracak

Sağlığı Çocuklar Anlatacak, Çocuklar Resimlerle Uyaracak Mersin'in Tarsus ilçesinde ilkokul öğrencileri arasında 'Çocuk gözüyle sağlık' sloganıyla resim yarışma...

ERDEMLİ'DE ENGELLİLER SEVİNDİRİLDİ

ERDEMLİ'DE ENGELLİLER SEVİNDİRİLDİ Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçedeki yatalak ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hasta ya...
  Devlet yönetim anlayışı ve sorunlar…26 Kas?m 2022

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

 

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi