gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 58  
»Bugün 703  
»Toplam 7968983  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.232.62.209
» Bu sitemizi ziyaretiniz
MEŞYAD GENEL KURULU YAPILDI

MEŞYAD GENEL KURULU YAPILDI

Tarih 14 Aral?k 2017, 20:09 Editör

Yapılan kongrede Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD)Başkanı olarak Mustafa DOĞAN seçildi. Yeni yönetim ve denetleme kurulu da belirlendi.

 
 MEŞYAD GENEL KURULU YAPILDI

 

2017 Aralık ayı itibari ile Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Derneğin Yenişehir ilçesindeki merkezinde yapılan kongre üyelerin yüzde doksanın katılımı ile gerçekleşti.

 

09/ARALIK/2017 İTİBARİ İLE YAPILAN KONGRE AYRINTILARI 

 

Yapılan kongrede Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD)başkanı olarak Mustafa DOĞAN seçildi.

 

 

 

Öğleden sonra saat 14:00’de gündemdeki konuları görüşmek üzere yapılan genel kurulun açış konuşmasını iki yıldır başkan olarak görev yapan Deniz Süheyla ERGÜLER yaptı.

 

 

Ergüler yaptığı açıklamada: “Bugün yaptığımız genel kongremizde MEŞYAD Başkanlığı görevimi bitiriyorum. Iki yıldır elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak misyonumu tamamladığımızı düşünüyorum. Tüm MEŞYAD ailesine yanımda ve destek oldukları için teşekkürü borç bilirim. Yeni yönetime seçilecek kıymetli dostum Mustafa Doğan ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Başarılar diler her daim yanlarında olduğumu belirtmek isterim.” dedi.

 

 

 

Kongrede yapılan çalışmalar hakkında açıklamalardan sonra divan heyeti teşkiline geçildi.  Kazım ÇELİKTEN divan başkanı, Nafiz NAYIR ve Zehra ÜÇGÜL katip üyeliklere getirildi. Divan başkanlığınca Şehitler ve Atatürk için saygı duruşu yaptırılırken hep birlikte İstiklal Marşı okundu.

 

Divan heyetince gündemdeki konular birer birer ele alınarak genel kurulun görüş, düşünce ve önerilerine sunuldu. Çalışma raporu, denetleme raporu ve tahmini bütçenin kabul edildiği kongrede yeni yönetim kuruluna tüzük gereğince birçok yetki de tanındı. Genel kurulda en çok konuşulan konular arasında derneğin yayın organı olan MAKİ- Kültür, sanat, edebiyat dergisi yer aldı. Yönetim kuruluna dergi konusunda tam yetki verildi.

 

 

 

Üyelerin %90’nın katılımı ile gerçekleşen kongrenin nezih bir şekilde tamamlanmasından üyeler büyük bir mutluluk duydular.

 

Yapılan seçimler sonucunda MEŞYAD yönetim kurulu:  Mustafa Doğan, Çınar Arıkan, Ömer Karayılan, Atifet Gezek, Mustafa Öztemir 'den oluştu.

 

www.gazeteanamur.com 

 

 

Kongre sonunda alkışlar arasında kürsünün önüne çıkarılan yeni yönetim kurulu üyeleri söz alarak açıklamalrda bulundular ve genel kurula katılan üyelere teşekkür ettiler. Mustafa DOĞAN teşekkür konuşmasında: “ Son iki yıl birlikte görev yaptığım Deniz Süheyla ERGÜLERE ’e ve yönetimine, fedakâr bir şekilde görevini başarıyla tamamladığı için bir kez daha kendi adıma ve tüm dernek üyelerimiz adına teşekkürü borç bilirim. Varlığı yanımızda hep kıymetli kalacaktır. Siz değerli üyelerimiz de bizi yalnız bırakmadınız, bundan sonra da bizi desteklemeye devam edin. Biz en güzel bir şekilde size hizmet vermeye devam edeceğiz. . Derneğimiz için önemli olan bu gün de ziyaretiyle bizleri sevindiren Sayın Hüseyin Kılbaş hocama da yürekten teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Başkan yardımcısı olarak görevlendirileceği öğrenilen Çınar ARIKAN yaptığı kısa konuşmada: “Bu gün yapılan kongremizde Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) yönetimine seçildim. Görevim Başkan Yardımcılığı. Allah utandırmasın. Bizler sizler adına, sizin desteğinizle çok güzel işleri başarmak için seçildik. Birlikte görev yapacağım üyelerimize sorumluluk alıp bu hizmetin devamına omuz verdikleri için teşekkür ederim.Hani bir söz var. Yapılabileni hemen yaparız. İmkânsız biraz zaman alır diye. İşte bütün çalışmalarımız bu çerçevede yürüyecektir. Görevi yeni yönetime devreden Deniz Süheyla Ergüler 'e teşekkürler. Vefa duygusu ile anılacaktır.” dedi.

 

 

Kongreden sonra dernek üyelerine “Vatanın birliği ve beraberliği, vatan, millet ve bayrak sevgisi üzerine, Mehmet Akif ve İstiklal Marşını da kapsayan güneydoğu gazisi, şair-yazar Sayın Hüseyin Kılbaş tarafından bir konferans verildi.

 

www.gazeteanamur.com 

 

 

Mustafa DOĞAN kapanışta; “Hüseyin KILBAŞ hocamıza da teşekkür ederiz. Kongremizi şereflendiren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu iki yıllık bir süre için seçildi.

 
            

 
                                                                         HABER: www.gazeteanamur.com
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN Bin aydan daha hayırlı olan KADİR GECENİZİ ozanımız İsmail SAĞIR'ın şiiri ile kutluyoruz.

NİHAL ATSIZ VE ALPARSALAN TÜKEŞ'İN 3 MAYIS GÖRÜŞÜ

NİHAL ATSIZ VE ALPARSALAN TÜKEŞ'İN 3 MAYIS GÖRÜŞÜ 3 Mayıs 1944 Türkçülük Hareketinin iki kahramanın kendi ifadeleriyle o günlerin açıklaması..
Hoş Geldiniz Ama Hoş Bulmadık...05 Haziran 2020

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi