gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 28  
»Bugün 153  
»Toplam 3661142  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.156.67.164
» Bu sitemizi ziyaretiniz

"YARATANLARIN YOLCULUĞU" Uluslararası Sanat Platformunda

Tarih 12 Mayıs 2016, 00:03 Editör

Sanatçı Sait Günel'in Kişisel Resim Sergisi, 20 Mayıs - 18 Haziran 2016 tarihleri arasında Almanya'nın önemli galerinden biri olan Galerie TIGREL'de sanatseverler ile buluşuyor.

“YARATANLARIN YOLCULUĞU” Uluslararası Sanat Platformunda

 

Türkiye’de ve uluslararası sanat platformunda, eserleri beğeniyle izlenen Sanatçı Sait Günel’in “Yaratanların Yolculuğu” Kişisel Resim Sergisi, 20 Mayıs – 18 Haziran 2016 tarihleri arasında Almanya’nın önemli galerinden biri olan Galerie TIGREL’de sanatseverler ile buluşuyor. Sanatçı sergisinin yanı sıra 13 Mayıs 2016 günü Duisburg Kiebitz Kültür Merkezi’nde resim ile tiyatroyu buluşturan sıra dışı bir performansa imza atacak.

 

Bu performansta kendisine sahnede bir hafta boyunca birlikte resim atölye çalışmaları gerçekleştirdiği tiyatro grubunun üyeleri eşlik edecekler. Doğaçlama üzerine gelişecek sahne performansı sırasında akrilik ve suluboya teknikleri kullanılacaktır.

 

 

 

Sanatçı Günel resim serüvenini şu sözleri ile ifade etmektedir:

 

“Yaratma eyleminin, insanlığın varoluşundan beri en büyük eylemlerden biri olduğuna inanırım.  Bilimde, teknikte resimlerime esin kaynağı olan hız ve devinim baş döndürücüdür.  Bununla birlikte, her tarihsel dönemde, yaratamayanların yarattıkları, "Yaşanası Cenneti", ortaçağ karanlıklarına, çıkmaz sokaklara götürme çabaları hep olagelmiştir.  Asla kalıcı olma şansı yoktur. Bundan dolayı, Yaratanların Yolculuğu’ nun ışıklı aydınlık yarınlara ulaşacağına inancım tamdır. ”

 

Uluslararası platformdaki temsilcimiz Sanatçı Sait Günel önümüzdeki dönemde Türkiye’de de sanatın farklı dallarını buluşturan canlı sahne performanları gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SOSYAL - KÜLTÜREL

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ Hakkında denetimli serbestlik tedbiri bulunan Erdal Ayçe'nin yazdığı ve 6 yükümlü ile birlikte oynadığı "Düğün ...

ATATÜRK TAŞUCU'NDA KİTABI YAYINLANDI

ATATÜRK TAŞUCU'NDA KİTABI YAYINLANDI Arslan Eyce, Mustafa Kemal'in, 1925-1926-1934-1935 yılları olmak üzere, Taşucu'na dört kez gelişini kitabın...
MİKRODALGA İLE BEYİN KONTROLÜ07 Eylül 2017

Sponsor Alanı


Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi