gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 35  
»Bugün 1957  
»Toplam 13941715  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 18.208.132.74
» Bu sitemizi ziyaretiniz
AZERBAYCAN'DA MASALLI BÖLGESİNDE GÜNEŞİN NURU ANTOLOJİSİ TANITILDI

AZERBAYCAN'DA MASALLI BÖLGESİNDE GÜNEŞİN NURU ANTOLOJİSİ TANITILDI

Tarih 20 Temmuz 2019, 15:52 Editör

Geçtiğimiz günlerde Masallı bölgesinde en güzel otel olan ve Garibler Köyü'nde bulunan Vileş Hotel'in yönetimince "GÜNEŞİN NURU" adlı antoloji tanıtımı etkinliği düzenlendi.

        

AZERBAYCAN MASALLI BÖLGESİNDE

GÜNEŞİN NURU ANTOLOJİSİ TANITILDI

 

Geçtiğimiz günlerde Masallı bölgesinde en güzel otel olan ve Garibler Köyü’nde bulunan Vileş Hotel'in yönetimince "GÜNEŞİN NURU”  adlı antoloji tanıtımı etkinliği düzenlendi. Sunumuna davet edilen "Güneşin  Nuru" topluluğu, Masallı bölge halkı ile harika bir zaman geçirdi.

 

 

 

Proje yöneticisi olan Esmira Güneş'in doğum gününün  kutlanması ise çifte sevinci yaşattı. Vileş Otel yönetimi yanı sıra  başta kitapta şiirleri yayınlanan şair ve otelin mali işlerden sorumlu olan Sebuhi Seferoğlu olmak üzere "Güneşin Nuru" kolektifini otelin girişinde karşılayarak çay sohbetine davet ettiler. Farklı bölgelerden gelen şairler çay sohbetinin ardından sonra tanıtım alanına geçtiler.

 

 

Anıtım alanında şairler için bir köşe hazırlandı. Etkinliğe bölgenin ileri gelenleri ve işadamları da katıldı. Proje yöneticisi Esmira Güneş,  gelen misafirleri karşıladı ve bu harika girişim için otel yönetimine teşekkür etti. Daha sonra sunuma katılan şairleri tanıtarak şunları söyledi: “Toplantımıza Gence'den Güneşin Nuru Antolojisi, Bakü'den şair Gile Eliqızı Şamakı'dan,  Natig Babayev, Sabahaddin Güney Celilababad’tan,  İmran Rahimov,  Zerdab'dan Vusala Hikmet ve ben sizlerle görüşmeye geldik. Başka şairler ise burada özel işlerinden dolay gelemediler ama  eminim ki onların yürekleri bizimle beraberdir .”

 

 

Şairler "Güneşin Nuru" antolojisinden şiirlerini seslendirerek bu anlamlı güne renk kattılar. Şiirlerin katılımcılar tarafından hayranlıkla dinlendiği ve coşkulu bir şekilde alkışladıkları  görüldü.

 

Konuklar arasında,  Erikvan kasabasında bulunan Cafer Cabbarlı okul müdüresi  Manija Yahyaeva, Rusça dili öğretmeni Sakine Asadova, Masalli İlçesi Konut Dairesi Başkanı Ahliman Askerov, Arivian İsrail Tağıyev, NKA’nın reisi  Azizağa Hüseynov, İnşaat Dairesi Başkanı Muhammed  Haydarov, MKKİ birliğinin müdür Yardımcısı Ahad Ahadov, Vileş otelin satış yöneticisi Anara Beşirli, Vileş Otel’in muhasebecisi  Emin Abbasov ve şair Sebuhi Seferoğlu’nun babası Sefer Nuraliyev yapılan etkinlikle ilgili fikirlerini dile getirdiler.

 

Şairlere böylesine mükemmel bir iş ortaya koymalarından dolayı tebrik ederken,  edebi kişiliklerini öğrenmek için Masalli İcra Hakimiyeti  ve Masallı'daki ortaokullara "Güneşin Nuru" kolektifini davet ettiler. Bu durumdan etkinliğe katılan tüm şairlerin büyük keyf aldıkları da gözden kaçmadı.

 

 

Vileş Otel Kolektifi adına antoloji yöneticis Esmira Güneş'e sürpriz bir doğum günü pastası sunuldu ve şairler Esmira Güneş’i tebrik edip, hediyelerini sundular.  Pastayı bütün heyet birlikte kestikten  sonra resim çekimi ile bu bölüm sonlandırıldı.

 
           

 

Etkinliğin sonunda Güneşin Nuru antolojisi misafirler için imzalandı. Şairlere otel yönetimi tarafından yemek ikram edildi. Tüm şairler  "GÜNEŞİN NURU" antolojisini destekleyenlere teşekkür ettiklerini belirttiler.

 
          
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SOSYAL - KÜLTÜREL

CENNETTEN GELEN HADİYE ADLI KİTAP TANITIMI YAPILDI

CENNETTEN GELEN HADİYE ADLI KİTAP TANITIMI YAPILDI Azerbaycanlı Şair Esmira Güneş bu defa Cennetden Gelen Hediye kitabı ile halkla buluştu.

25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞİİRLERİNİZİ BEKLİYOR

25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞİİRLERİNİZİ BEKLİYOR Geleneksel olarak düzenlenen şiir yarışmasına katılım 3 Mayıs tarihinde sona erecek.
SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR!..14 A?ustos 2022

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

 

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi