gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 39  
»Bugün 966  
»Toplam 5194197  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.91.121.255
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Nükleer Santral Yapımından Vazgeçilmeli

Nükleer Santral Yapımından Vazgeçilmeli

Tarih 10 Ekim 2015, 21:34 Editör

Dr. Ful Uğurhan Tarsus'ta sağlık çalışanlarına konferans verdi.

'Nükleer Santral Yapımından Vazgeçilmeli’

 

Dr. Ful Uğurhan Tarsus’ta sağlık çalışanlarına konferans verdi.

 

Mersin Tabipler Odası Başkanı ve Mersin NKP (Nükleer Karşıtı Platform) Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Ful Uğurhan, dün Tarsus’a gelerek doktorlara ve sağlık çalışanlarına bir konferans verdi.

 

Özel Tarsus Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hastanesinde düzenlenen konferansta hastane sahiplerinden Dr. Ahmet Çetin Dirgen ile diğer doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıda katıldı.

 

Uğurhan, Koruyucu Sağlık ve Nükleer santral, topluma ve çevreye olumsuz etkileri ve kanser konularında bilgiler vererek bölgemizde yapılmakta olan Akkuyu Nükleer Santralından vazgeçilmesini istedi.

 

 

Uğurhan “Hekim olarak öncelikli görevimiz hastalıklar oluşmadan önlemek. Aksi takdirde hastalıkların tanısında kullanılan yöntemler, tedavi için gerekli ilaçlar ve bir sonraki aşama olan rehabilitasyon hizmetleri dikkate alındığında, oluşan durumla başetmek hem daha güç hem de daha masraflı. Nükleer santrallere tam da bu noktadan bakıyoruz. Dünyadaki altmış yıllık kısa nükleer santral tarihinde üç büyük felaket ve irili ufaklı binlerce kaza yaşanmış olduğunu görüyoruz. Bu kazalardan sonra çevreye yayılan radyoaktif maddeler yüzünden çok sayıda insan ölmüş, sakatlanmış, ölümcül hastalıklara yakalanmış, psikolojik bozukluklar yaşamış. Daha da kötüsü daha kaç nesil etkisi sürecek bilinemiyor. Santralleri normal çalışmaları sırasında da radyoaktif madde salımı olduğu ve santral çevresinde yaşayan özellikle beş yaş altı çocuklarda kan kanseri ve çocukluk çağı kanserlerinde artış olduğunu kanıtlayan pek çok bilimsel çalışma var. Kısaca bu santraller olmasaydı, bu ölümler, hastalıklar, sakatlıklar da önlenmiş olacaktı. Sonuç olarak nükleer santrallerden vazgeçilmesi için yaptığımız her türlü eylemi bir hekimlik görevi olarak görüyoruz ve mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

 

Ahmet Çetin Dirgen de konerans sonunda, Dr. Ful Uğurhan’a teşekkür etti. Katılımcılara ise pasta ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

 

Haber:Yakup BONCUK-Tarsus

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM-BİLİM-TEKNOLOJİ

Mürsel Ferhat Sağlam'dan Girişimcilere Markalaşmanın Kitabı

Mürsel Ferhat Sağlam'dan Girişimcilere Markalaşmanın Kitabı Nisan 2017'de raflardaki yerini alan Mürsel Ferhat Sağlam'ın son kitabı Stratejik Marka Yönetimi, markalaşm...

EĞİTİMCİ YAZAR ÇINAR ARIKAN TARSUS'TA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ YAPTI

EĞİTİMCİ YAZAR ÇINAR ARIKAN TARSUS'TA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ YAPTI Çınar Arıkan, Tarsus Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Söyleşi ve İmza Günü Yaptı.
SEÇİM SİSTEMİ İMAMOĞLU VE YAVAŞ21 Nisan 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi