gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 39  
»Bugün 962  
»Toplam 5406505  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 35.153.73.72
» Bu sitemizi ziyaretiniz
OKULLARDA NORM FAZLASI KAOSU YAŞANIYOR

OKULLARDA NORM FAZLASI KAOSU YAŞANIYOR

Tarih 18 Haziran 2015, 22:33 Editör

Türk Eğitim-Sen İstanbul 9. Nolu Şube Başkanı Enver DEMİR norm kadro yanlışları ile ilgili açıklama yaptı.

OKULLARDA NORM FAZLASI KAOSU YAŞANIYOR

 

Türk Eğitim-Sen İstanbul 9. Nolu Şube Başkanı Enver DEMİR norm kadro yanlışları ile ilgili açıklama yaptı.

 

Enver DEMİR’in açıklamaları şöyledir:

 

“Milli Eğitim Bakanlığı Türk Eğitim-Sen’in tüm uyarılarına rağmen norm güncellemelerini yapmadan il içi atamaları gerçekleştirdi.  Yapılan bu atamalarla yeni mağduriyetler ortaya çıkarmaktadır.

 

MEB kaos yaratmakta istikrarını sürdürüyor…

 

Bile,bile yaşanan ve yaptığı her işin sonunda bir kaosa imza atan MEB yetkilileri yine aynı başarıyı göstererek istikrarını korudu.,

 

İstanbul  MEM sorunu gördü ama…

 

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü rotasyon nedeni ile norm kadro fazlası öğretmenlerin atama işlemlerinin yapılmasını ertelemiş, norm güncellemeleri ve rotasyon atamaları ile birlikte öğretmenlerin norm fazlalığı durumundan düşebilecekleri öngörmüştü. Yaptığı iş doğru olmakla birlikte Milli Eğitim Bakanlığının norm güncellemelerini açmaması ve atamaları yapması zaten var olan karmaşık durumu iyice içinden çıkılmaz hale getirdi.

 

 

Acemi idareciler  normları yanlış giriyor

 

Üyelerimizden gelen bilgilere göre, hemen hemen tüm okullarda bu problemin yaşandığı anlaşılıyor. Özelikle orta okul idarecileri bazı sınıfları birleştirip fen laboratuarı ,kütüphane gibi mekanları tekrar  açmak istiyorlar ve bunu yaparken de normları daraltmak zorunda kalacaklar . Hal böyle olunca,  hem okuldaki mevcut öğretmenler hem de sonradan okula ataması yapılan öğretmenler norm fazlası duruma düşebilecekler. Başka bir sorun da yeni görevlendirilen ama hiçbir idarecilik deneyimi olmayan okul müdürlerinin yanlış norm girmeleri ve bunu düzeltme fırsatı bulamamaları. Bu iş bilmez idareciler yüzünden okulda olmayan norm varmış gibi göründü ve öğretmenler de haklı olarak buralara tayin istediler.  Gelen öğretmenin puanı yüksek ise mevcut öğretmenlerden puanı düşük olanı norm fazlası durumuna düşürerek onu mağdur edecek, yok puanı düşük ise bu defa kendisi mağdur olacak yeni atandığı okulda norm fazlası duruma düşecek. Nerden tutsan elinde kalıyor.

 

İstanbul MEM önlem almalı

 

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yukarıda sıraladığımız mağduriyetlerin ve kaos’ un önüne geçmek için bir adım atmalıdır. Bir an önce norm güncellemeleri yapılmalıdır. Ataması yapılan öğretmen norm fazlası duruma düşecek ya da bir başkasını norm fazlası duruma düşürecek ise atamayı iptal etmelidir.

 

Biz Türk Eğitim Sen olarak daha atamalar yapılmadan uyarımızı yaptık ama dikkate alınmadı. Şimdi tekrar uyarıyoruz , öğretmenler huzursuz tatile çıkacaklar, geri geldiklerinde okullarında kalıp kalamayacaklarının endişesini yaşıyorlar. Bir an önce bu durumu çözecek önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.”

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM-BİLİM-TEKNOLOJİ

Mürsel Ferhat Sağlam'dan Girişimcilere Markalaşmanın Kitabı

Mürsel Ferhat Sağlam'dan Girişimcilere Markalaşmanın Kitabı Nisan 2017'de raflardaki yerini alan Mürsel Ferhat Sağlam'ın son kitabı Stratejik Marka Yönetimi, markalaşm...

EĞİTİMCİ YAZAR ÇINAR ARIKAN TARSUS'TA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ YAPTI

EĞİTİMCİ YAZAR ÇINAR ARIKAN TARSUS'TA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ YAPTI Çınar Arıkan, Tarsus Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Söyleşi ve İmza Günü Yaptı.
NAMIK KEMAL VE MUSTAFA KEMAL'İN RUHLARI ŞAD OLDU20 Temmuz 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi