gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 83  
»Bugün 1075  
»Toplam 5281229  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 52.23.234.7
» Bu sitemizi ziyaretiniz
AKDENİZ İLKOKULU AVRUPA PROJELERİNDE

AKDENİZ İLKOKULU AVRUPA PROJELERİNDE

Tarih 20 Ocak 2015, 20:22 Editör

Anamur Akdeniz İlkokulu Avrupa'da Sanal Geziler adlı projeye ortak oldu.

     AKDENİZ İLKOKULU AVRUPA PROJELERİNDE

 

Anamur Akdeniz İlkokulu‘Europe Web Walking’ (Avrupa’da Sanal Geziler) adlı projeye ortak oldu.Projenin koordinatörü ‘İtalya’ ortak ülkelerin; Türkiye, Hollanda, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya, Macaristan ve Güney Kıbrıs olduğunu öğrendik.

 

Anamur Akdeniz İlkokulu'nun  konuyla ilgili açıklaması şöyle:

 

Anamur Akdeniz İlkokulu olarak ilçemizde bir farklılık yaratmak amacıyla Erasmus Plus projelerinde yer almak istedik. Bu konuda çalışmalar yapmak için bir ekip kurduk.Okul müdürümüz Kazım KILINÇ’ın destekleriyle proje sorumlusu Adil TEKİN,İngilizce öğretmenlerimiz Emine TESBİ,Serap RIDVANOĞLU, Sınıf öğretmenlerimiz; Mehmet BAZ, Mehmet KILINÇ, Alev ELMAS, Ali DOLUOĞLU, Güner ÖZDEN, Gülsün ÇANKAYA  ve Nihat VARLI’dan oluşan ekibimizle çalışmalara başladık.Yaptığımız çalışmalar sonucu ‘Europe Web Walking’  (Avrupa’da Sanal Geziler) adlı projeye ortak olduk. Projemizin koordinatörü ‘İtalya’ olup ortak ülkeler; Türkiye, Hollanda, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya, Macaristan ve Güney Kıbrıs’tır.

 

Projemizin temel amacı; öğrencilerimizde bilgisayar kullanım becerilerini artırmak, yabancı dil becerilerini geliştirmek, Avrupa Ülkeleri öğrencileriyle deneyimlerini paylaşmak olarak özetlenebilir. Bu değerleri geliştirmek için katılımcı ülkelerin önemli kişisi, sanat eseri veya tarihi eseri, yöresel bir yemeği, şarkıları, atasözleri, vb… kullanılarak öğrencilerin değişik ülkelerin kültürlerini tanıması sağlanacaktır.

 

 

Projemiz 2014-2017 yıllarını kapsamakta olup ilk proje toplantımızı 2-6 Aralık 2014 tarihinde Hollanda’nın Maastricht kentinde yaptık. Bu toplantıda projemizin çalışmalarını planladık. Projemizin 2.toplantısını 23-27 Şubat tarihleri arasında Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleştireceğiz.

 

Bu proje ‘T.C.Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus Plus Programı kapsamında Avrupa Komisyonundan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca projemize verdiği desteklerden dolayı Anamur Belediyesi’ne ve Anamur Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.”dediler.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM-BİLİM-TEKNOLOJİ

Mürsel Ferhat Sağlam'dan Girişimcilere Markalaşmanın Kitabı

Mürsel Ferhat Sağlam'dan Girişimcilere Markalaşmanın Kitabı Nisan 2017'de raflardaki yerini alan Mürsel Ferhat Sağlam'ın son kitabı Stratejik Marka Yönetimi, markalaşm...

EĞİTİMCİ YAZAR ÇINAR ARIKAN TARSUS'TA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ YAPTI

EĞİTİMCİ YAZAR ÇINAR ARIKAN TARSUS'TA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ YAPTI Çınar Arıkan, Tarsus Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Söyleşi ve İmza Günü Yaptı.
NEDEN SESİZ KALIYORLAR?19 Mayıs 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi