"SARAYIN SIRP GELİNİ" ADLI ROMAN ÇIKTI


Açıklama: Anamurlu Yazar Hamdi MERSİN'in İLESAM (İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) 2016 Roman Ödülü birincisi olan eseri AKÇAY YAYINLARI Tarafından yayımlandı.
Kategori: SOSYAL - KÜLTÜREL
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 25 Mart 2019, 17:52
Site: gazete anamur
URL: http://www.gazeteanamur.com/haber_detay.asp?haberID=3066


"SARAYIN SIRP GELİNİ” ADLI ROMAN ÇIKTI

 

Anamurlu Yazar Hamdi MERSİN’in İLESAM (İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) 2016 Roman Ödülü birincisi olan eseri AKÇAY YAYINLARI Tarafından yayımlandı.

 

Geçmişte Öğretmenlik ve Dershanecilik yapan Hamdi MERSİN şu anda Konya Barosuna bağlı bir Avukat olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

Hamdi MERSİN son eseri yayınlanmadan önce edebiyat ve fikir dünyasında “Stratejik Sığlıklara Milli Çözümler-BİRİNCİ YOL” adıyla bir fikir eseri yayınlamıştı. Daha Sonra ise Roman çalışmalarına başlayan MERSİN “Ak Ülke Kralı CİŞEİN” adlı romanını yayınlamıştı.

 

 

 

www.anamursedir.com  sitemizin de yazarı olan Hamdi MERSİN’in 2016 yılında yazdığı ve İLESAM tarafından Roman Dalında 2017 yılında Birincilikle ödüllendirilen Romanı Akçay Yayınları arasından yayınlandı.

 

AKÇAY YAYINLARININ KİTABI TANITIM YAZISI

 

Âdem, Mısır taraflarından getirilmiş güçlü bir zenciydi. Biçare, Müslüman topraklarda zulüm yasak olduğu için, memleketinden alındıktan sonra, Memlûklu sınırında hadım edilmişti. Zavallı, her anlatışında hem utanır, hem de, “Nasıl bir fetva ise; tövbe hâşâ, sınırın öbür tarafında Allah yok mu ki?" derdi.

Cellâdın üçü sıkıca tuttu, dördüncüsü kirişi doladı boynuna, iki ucundan bütün gücüyle çekti. Beyaz teni önce kızardı, sonra morardı, zavallının gözleri neredeyse yerinden fırladı. Çok uzun sürmedi işleri. Yığıldı kaldı, önce kucaklarına, sonra da geldiği yere, toprağa… Çoğu insanın, hiç gitmeyeceğini sandığı toprağa…

Timur konuşurken, Emir Sultan onu inceliyordu. Anlamıştı perişanlığını da, pişmanlığını da… Bayezid’den çok hırslı olduğunu da… Hem duruşu, hem sözleri, ruh hâlini ele veriyordu. Tahmininde yanılmamıştı. “Dünyanın benden başka sahibinin varlığına tahammül edemedim; ancak pişmanım, nefsim işte, nefsimin kölesiyim.” diyordu, apaçık söyleyemese de…

On üç yıl sonra; Kruşevaç’tan ayrılışından tam on üç yıl sonra Olivera, kiliseye ikinci kez yine Edirne’de gitti. Ona kimse niye gittin de dememişti, niye gitmedin de… Şimdi olduğu gibi… Kilisede dua etti. Kaybettikleri için ve geleceği için mum yaktı…

 

Ve daha fazlası…

 

                

 

                       HAMDİ MERSİN KİMDİR?

 

12 Ocak 1958 Anamur doğumlu. Memleketimizin imkânları sınırlı olduğundan öğrenim hayatımı Türkiye’nin değişik illerinde sürdürdü.

 

Özetle; Gaziantep İlköğretmen Okulu’nda başladığım orta öğrenimimi Manisa-Demirci’de tamamladı.

 

Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü’nü bitirerek sınıf öğretmenliğini bir basamak yükselterek Sosyal Bilgiler Öğretmeni oldu.

 

Trabzon ve Mersin’de hem devlet okullarında, hem de özel dershanelerde otuz yıla yakın öğretmenlik yaptı.

 

İkinci üniversite olarak Ankara Üniversitesi-Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

 

Evli ve biri erkek, üçü kız dört çocuk babası.

 

“Birinci Yol” ve “Ak Ülke Kralı Cişein” adlı kitapları yayınlandı.

 

Halen Konya Barosu’na bağlı serbest avukat olarak çalışmakta.

 

Adres:

Yazır Mh. Söğütlüköy Sk. No:5/5-Selçuklu-Konya

E-Mail: hamdi.mersin@hotmail.com

Tel: 0531 2105869

 

KİTAP HAKKINDA: