ERDEMLİ'DE ENGELLİLER SEVİNDİRİLDİ


Açıklama: Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçedeki yatalak ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hasta yatağı, engelli bisikleti ve akülü araç hediye etti.
Kategori: SAĞLIK-ÇEVRE
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017
Geçerli Tarih: 24 Şubat 2019, 00:48
Site: gazete anamur
URL: http://www.gazeteanamur.com/haber_detay.asp?haberID=2929


ERDEMLİ’DE ENGELLİLER SEVİNDİRİLDİ

 

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçedeki yatalak ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hasta yatağı, engelli bisikleti ve akülü araç hediye etti.

 

"Erdemli Belediyesi Limon Çiçeği Projesi" kapsamında yaşlı yatalak ve bedensel engelli vatandaşlara 100 hasta yatağı, 15 adet akülü araç ve 60 adet engelli bisikleti dağıtıldı.

 

 

 

Tollu, ilçeye bağlı Adnan Menderes Mahallesinde ikamet eden 107 yaşındaki Şerife Bilir'i evinde ziyaret ederek, yaşlı kadına elektrikli hasta yatağı hediye etti.

 

8 çocuğu ve 30 torunu bulunduğunu belirten Bilir, "Yaşlıyım ve artık sabi çocuk yaşındayım ama aklım başımda. Allah sizlere sağlık versin. Beni ziyaret eden herkes için dua ediyorum. Allah sizleri var etsin. Başkanım bana hasta yatağı getirdin Allah ne muradın varsa versin." diye konuştu.

 

 

 

Kargıcak Mahallesinde 97 yaşındaki Fatma Altun isimli yaşlı kadına da hasta yatağı vererek yaşlı kadını yatağına yatıran başkan Tollu, belediyenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında özellikle yaşlı kimsesiz, engelli vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

 

Yaşlıları ayda en az 3 kez ziyaret ederek tepeden tırnağa tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, yatalak hastalara elektrikli hasta yatağı, bedensel engelli vatandaşlara da akülü araç ile engelli tekerlekli sandalye verdiklerini ifade eden Tollu, "Son 1 ay içinde 100 hasta yatağı, 60 engelli tekerlekli araç ile 15 adet de akülü engelli araç dağıtımını gerçekleştirdik. Belediye olarak nerde insan, orda hizmet düsturu ile hareket ediyoruz. 7'den  70'e insanların doğumundan ölümüne kadar hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Yaptığımız tüm hizmetler insanların yaşam kalitesini arttırmak ve kimsesiz bırakmamaktır. Vatandaşların benim belediyem 7/24 yanımda olur diyebilmesi için çaba göstermekteyiz." diye konuştu.

 

 

Tabiye Mahallesinde de Ali ve Muhammed Yılmaz adlı doğuştan bedensel engelli kardeşlere akülü engelli aracı hediye eden Tollu, kardeşlerin istediği Galatasaray forması ile Erdemli Belediyesi formasını da kendilerine hediye etti.

 

Kaynak: Derviş Çömez (MERSİN AA)

(Erdemli Belediyesi)