Sporcularımız Turnuvadan Başarı İle Döndüler


Açıklama: Anamur Tenis Dağcılık ve Su sporları Kulübü sporcuları Ayhan Saraç ve Alperen Balcı, 28-31 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Ulusal düzeydeki şampiyonaya katıldılar.
Kategori: SPOR
Eklenme Tarihi: 05 Kas?m 2015
Geçerli Tarih: 28 Eyl?l 2020, 15:29
Site: gazete anamur
URL: http://www.gazeteanamur.com/haber_detay.asp?haberID=2356


Sporcularımız Turnuvadan Başarı İle Döndüler

 

        Anamur Tenis Dağcılık ve Su sporları Kulübü sporcuları Ayhan Saraç ve Alperen Balcı, 28-31 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya da düzenlenen Ulusal düzeydeki şampiyonaya katıldılar.

 

       

 

14 yaş kategorisinde mücadele eden Ayhan Saraç kategorisinde güzel maşlar çıkardı fakat final maçında setlerde 1-0 önde iken sakatlanarak şampiyonayı 2. lik ile tamamlamak zorunda kaldı. Şampiyonaya +13 kategorisinde katılan diğer sporcumuz Alperen Balcı ise güzel maçlar çıkararak şampiyonayı tamamladı.

 

 

 

Açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ali Balcı Anamur da tenis sporuna verdikleri emeğe dikkat çekerek artık meyvelerini almaya başladıklarını ifade ettiler.

 

 

Ali Balcı şöyle dedi: “Bunca verilen emeğe çileye ve mücadeleye rağmen maddi gücü iyi Anamur halkından ve yerel yönetimlerden yeterince destek alamayoruz.”

 

Ali Balçı sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle tenisi çok seven Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamazın destek ve katkılarına ihtiyacımız bulunmaktadır. Kendilerinin Tarsus ilçesinde Tenis sporuna yaptığı katkının tüm Türkiye ye örnek olduğunu biliyoruz.”

 

 

Uluslar arası turnuvaları organize eder bir ilçe haline geldiğinin altını çizen Balcı:  “Niçin Anamur’da da ulusal düzeyde bir tenis organizasyonu olmasın?. Milli takım sporcuları niçin Anamur’da da boy göstermesin. ANTİSK olarak Anamur’un tanıtımına katkı yapmak elimizi taşın altına sokmak istediğimizi yıllardır ifade ediyoruz. Kulübümüz 8 yıldır Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından tescillenmiş bir spor kulübüdür. Ayrıca Türkiye Tenis Federasyonu tarafından resmi olarak tanınan ve tescili yıllardır eksiksiz yapılan bir spor kulübüdür. Kulübümüz Anamur da her yaş grubunda ulusal düzeyde Tenis organisazyonunu resmi olarak yapmaya yetkilidir ve taliptir. Yeter ki bizlere biraz destek lütfen” dedi.